MC-Elm

Klasse____Jahrgang____PlatzStart Nr__________Name___________________Verein____________Lauf1_______Lauf2_______Lauf3____Gesamt
1Jahrgang 07/08        
  1225Mika LüchauMC-Elm0:24:99 / 00:26:39 / 10:25:27 / 000:50:26.
  289Tim WussowMSC Ebersdorf0:25:17 / 00:26:37 / 00:29:18 / 000:51:54.
  384Cecile HöllingsFahrendorfer AC0:26:85 / 00:26:08 / 00:27:92 / 100:52:93.
  4421Madison SchwenzfeierACC Kirchwistedt0:27:12 / 00:26:50 / 00:29:05 / 000:53:62.
  591Fabian KnoblochMSC Ebersdorf0:27:77 / 10:28:08 / 00:25:71 / 000:53:79.
  6199Tizian KackmannFAC0:26:07 / 00:28:45 / 00:25:74 / 100:54:52.
  795Bjarne PrischmannMSC Ebersdorf0:27:00 / 10:27:76 / 00:28:57 / 000:56:33.
  8244Kimberly HengmithACC Kirchwistedt0:30:12 / 00:28:11 / 10:26:81 / 000:56:93.
  9249Sophia FlathmannMSC Ebersdorf0:31:30 / 00:29:48 / 00:28:31 / 000:57:79.
  10159Mirja AlpersFAC0:29:81 / 10:30:34 / 00:30:49 / 000:60:83.
  1186Ben SchumacherACC Kirchwistedt0:30:02 / 00:32:25 / 00:31:29 / 001:01:31.
  12412Max JacobsTeam Wers/ACC Kirchw.0:31:29 / 00:31:50 / 00:30:17 / 001:01:46.
  1387Tom Luca HellerFahrendorf AC0:37:20 / 00:31:32 / 00:31:04 / 001:02:36.
  14246Josie KückMSC Ebersdorf0:40:99 / 00:36:70 / 0:: / 001:17:69.
2Jahrgang 05/06        
  1111Oke TiedemannMC-Elm0:23:40 / 00:25:88 / 00:24:34 / 000:47:74.
  2303Jaron KlempMSC Ebersdorf0:24:46 / 00:24:53 / 00:26:43 / 000:48:99.
  388Ben NehringMSG Spreckens0:27:44 / 00:24:97 / 00:24:89 / 000:49:86.
  477Tjark HechtMSG Spreckens0:27:84 / 00:25:30 / 00:25:25 / 000:50:55.
  522Jonas WittkovskiMC Elm0:26:05 / 10:24:30 / 00:26:64 / 000:50:94.
  617Marvin BeyersdorffMSG Geestequelle0:26:41 / 00:24:59 / 00:25:23 / 100:51:00.
  7222Jan MartensMC Elm0:24:86 / 00:23:81 / 10:26:20 / 000:51:06.
  8445Laurin GersdorfMC-Elm0:25:54 / 00:28:11 / 00:25:75 / 000:51:29.
  939Felix HildebrandtMSC Ebersdorf0:24:50 / 00:29:44 / 00:27:06 / 000:51:56.
  10247Robin KückMSC Ebersdorf0:28:27 / 00:27:40 / 00:30:27 / 000:55:67.
  11248Mercedes FlathmannMSC Ebersdorf0:30:83 / 00:29:80 / 00:27:53 / 000:57:33.
  12245Damian Nijhof 0:30:69 / 10:30:78 / 00:28:76 / 000:59:54.
  13107Matheo BrandtFAC0:32:04 / 20:28:92 / 10:26:84 / 000:60:76.
3Jahrgang 03/04        
  1231Simon SchumacherMSG Geestequelle0:25:25 / 00:24:91 / 00:28:34 / 000:50:16.
  2232Jannik MeyerMSG Geestequelle0:25:19 / 00:25:06 / 00:29:63 / 000:50:25.
  3230Justin BuckMSG Geestequelle0:25:29 / 00:28:71 / 00:25:19 / 000:50:48.
  4217Josse MüllerMSG Geetequelle0:25:64 / 00:27:91 / 00:25:51 / 000:51:15.
  556Collin DomasMSG Geestequelle0:26:87 / 00:28:36 / 00:25:50 / 000:52:37.
  6152Joris ThomfordeFAC0:27:68 / 00:27:09 / 10:25:24 / 000:52:92.
  7192Lukas WojakFAC0:28:48 / 00:25:19 / 00:25:52 / 100:53:67.
  8195Jon MiessnerMC Elm0:27:78 / 00:26:67 / 00:29:34 / 000:54:45.
  9102Jannes SteffensMSC Ebersdorf0:26:46 / 10:25:37 / 00:30:11 / 200:56:83.
  1029Mika NiewöhnerMSC Ebersdorf0:30:88 / 00:27:86 / 10:27:05 / 000:57:93.
  11243Finn IsraelMSC Ebersdorf0:29:08 / 00:26:12 / 10:26:68 / 100:60:20.
  12190Janek GerkenFAC0:27:79 / 10:28:73 / 10:26:06 / 101:03:85.
4Jahrgang 01/02        
  1142Lasse BußMC Elm0:25:54 / 00:24:43 / 00:28:09 / 100:49:97.
  2151Bastian BrinkmannACC Kirchwistedt0:26:22 / 00:25:10 / 00:28:19 / 000:51:32.
  3140Calvin BollGremlins Nord0:27:47 / 10:27:87 / 00:24:67 / 000:52:54.
  4112Jan MahnkeMSC Ebersdorf0:30:67 / 00:29:45 / 00:28:83 / 000:58:28.
5Damen        
  1233Celine HengmithACC Kirchwistedt0:23:66 / 00:27:82 / 10:24:29 / 000:47:95.
  2235Nathalie BeyersdorffMSG Geestequelle0:24:33 / 00:24:20 / 00:28:36 / 000:48:53.
  370Lea SchumacherACC Kirchwistedt0:24:98 / 00:27:53 / 00:24:32 / 000:49:30.
  466Jette DethlefsMSG Spreckens/FAC0:25:39 / 00:24:61 / 00:28:74 / 000:50:00.
  538Ninja BrinkmannACC Kirchwiestedt0:28:29 / 00:24:80 / 00:26:34 / 000:51:14.
  642Lara StierACC Kirchwistedt0:27:19 / 00:24:68 / 00:25:90 / 100:51:87.
  7203Jasmin MartensMC Elm0:27:26 / 00:26:22 / 10:25:27 / 000:52:53.
  8146Sarah SchadlyFAC0:27:34 / 00:26:79 / 00:25:75 / 000:52:54.
  9214Nova - Mia MichaelisMSG Geestequelle0:27:45 / 00:25:41 / 00:27:17 / 000:52:58.
  10124Madlen SchwenzfeierACC Kirchwistedt0:26:82 / 00:33:73 / 00:26:61 / 000:53:43.
  11216Jalda KorteFAC0:26:88 / 00:29:42 / 00:27:02 / 000:53:90.
  1273Lina BohlingACC/ FAC0:25:78 / 00:26:27 / 10:28:56 / 000:54:34.
  13202Nele RingeFAC0:34:74 / 00:30:53 / 00:30:21 / 201:05:27.
6Gesamtsieger        
  1231Simon SchumacherMSG Geestequelle0:24:40 / 0:: / 0:: / 000:24:40.
  2111Oke TiedemannMC-Elm0:24:66 / 0:: / 0:: / 000:24:66.
  3233Celine HengmithACC Kirchwistedt0:25:09 / 0:: / 0:: / 000:25:09.
  488Ben NehringMSG Spreckens0:25:19 / 0:: / 0:: / 000:25:19.
  5142Lasse BußMC Elm0:25:24 / 0:: / 0:: / 000:25:24.
  6235Nathalie BeyersdorffMSG Geestequelle0:25:34 / 0:: / 0:: / 000:25:34.
  7303Jaron KlempMSC Ebersdorf0:25:48 / 0:: / 0:: / 000:25:48.
  8230Justin BuckMSG Geestequelle0:25:56 / 0:: / 0:: / 000:25:56.
  989Tim WussowMSC Ebersdorf0:26:09 / 0:: / 0:: / 000:26:09.
  1084Cecile HöllingsFahrendorfer AC0:26:51 / 0:: / 0:: / 000:26:51.
  1170Lea SchumacherACC Kirchwistedt0:26:74 / 1:: / 0:: / 000:31:74.
  12232Jannik MeyerMSG Geestequelle0:24:44 / 2:: / 0:: / 000:34:44.
  13225Mika LüchauMC-Elm0:26:76 / 2:: / 0:: / 000:36:76.